Dnia  5  kwietnia  odbył  się szkolny  konkurs  „WIELKANOC  PO  KRAKOWSKU”. Była to już V edycja konkursu  i  jednocześnie  ważne  wydarzenie w historii  szkoły. W trakcie tej uroczystości zostały podpisane umowy patronackie  z Firmą „Buczek”,  hotelami  Andel’s  by Vienna House Kraków i Vienna House Easy Chopin  Kraków.

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie potrawy lub wypieku wielkanocnego, a w przypadku  kelnerów  nakrycie  stołu. Konkurs  zorganizowano  w następujących kategoriach: wystawa wyrobów piekarskich, wystawa wyrobów wędliniarskich, wystawa wyrobów cukierniczych, wystawa wyrobów gastronomicznych, nakrycie  stołu. Po zakończeniu części oficjalnej  nastąpiło otwarcie wystawy i ogłoszenie wyników. Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości m.in. Małopolski Kurator Oświaty – Pani Barbara Nowak oraz Pani Katarzyna Król –  Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa do spraw Edukacji i Sportu,  przedstawiciele  pracodawców, duchowieństwo – o. Piotr Bielenin, o. Rafał Antoszczuk, o. Jarosław Pakuła i ks. prałat Grzegorz Szewczyk, sponsorzy – Michał Henzel firma Gastro-Pack, Auchan Bronowice, Ewa Krzywdzińska Giełda Samochodowo-Handlowa w Krakowie, Barbara i Stanisław Czekaj Wyrób Wędlin Lisieckich, Marzena i Janusz Zalarscy Przetwórstwo Mięsne „Płatek”sp.j., Piekarnia Buczek, Krakowska Kongregacja Kupiecka, Rada Rodziców przy ZSPS. „Wielkanoc po  krakowsku”  to  konkurs , który cieszy się  dużą  popularnością wśród  młodzieży. Jest to też  święto łączące  całą społeczność ZSPS.

Stół wielkanocny ma swoją symbolikę, jest centralnym miejscem, wokół którego podczas Świąt zasiadają całe rodziny. To wizytówka każdego domu podczas Wielkanocy.  Spożywanie  potraw powinno  wiązać się  z  wymianą  dobrych  myśli i  dobrych  słów. Także dekoracja wielkanocnego stołu ma ogromne znaczenie. Wszelkie ozdoby  i aranżacje  dodają uroku i  podkreślają atmosferę tego okresu.

Wielkanoc dla chrześcijan to święto triumfu życia nad śmiercią, dobra nad złem. Święta Wielkanocne były dla naszych przodków również świętami powitania wiosny, dlatego tak dużo w nich symboli życia i odrodzenia: zielone gałązki, palmy, pisanki. Do tych  symboli każdego roku nawiązują  młodzi cukiernicy, piekarze, wędliniarze oraz technolodzy  żywności  uczący się  w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego, tworząc  swoje  wielkanocne  eksponaty – prawdziwe dzieła sztuki cukierniczej i kulinarnej.     (M.B.)

 

    A oto tegoroczni  laureaci :

 POTRAWY GASTRONOMICZNE

Dominika Buska- kl. 3 KM

Mateusz Figuła  –  kl. 3KM
Tomasz Gołąb – kl. 3 KC

Przemysław Woźniak  – kl. 3 KC

 „Królik faszerowany”, „Pasztet z gęsi”
„Jajka faszerowane”,

„Babka piaskowa  (HOTEL  IBIS )

 Olga Nowak – kl. 3 TGA –„Wielkanocne zakąski ‘

 

WYROBY  PIEKARSKIE 

Konstanty Modzelewski  – kl.  1 PC

Koszyczek wielkanocny” (Piekarnia Carrefour Zakopianka)

 

WYROBY WĘDLINIARSKIE

Grzegorz Zalarski – kl.. 2 EW

Szymon Nędza klasa – kl. 2 EW

Wojciech Tekieli – kl. 2 EW

Paweł Galos – kl. 1 KW

(Przetwórstwo Mięsne „PŁATEK” Nowa Wieś Szlachecka )

                                                                 

WYROBY CUKIERNICZE

Kinga Płatek – kl. 3 GW

„Gniazdo wielkanocne (Pracownia Cukiernicza Słodki Wentzl)

Patrycja Strugalska –kl. 2 EW „Koszyczek wielkanocny”

 

NAKRYCIE STOŁU

Natalia Hodurek ,  Nikola Rataj

klasa 2 TKA