W ramach zajęć, nauczyciele-technolodzy: Bogusława Smok, Błażej Słoń i Agnieszka Siembida w dniu 13 marca 2018 roku, zorganizowali warsztaty w klasie 2TGK z przygotowania ryb i owoców morza, które zostały poprowadzone przez Pana Michała Henzla – członka Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej oraz Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników, a także właściciela firmy GASTRO-PACK i laureata nagrody człowiek na MAXA.

Choć powszechność ryb nie jest duża, to cieszą się wciąż rosnącą popularnością – stając się znakomitym uzupełnieniem dla naszej codziennej diety. Często jednak nie wiemy, jak się za nie zabrać, by wydobyć z potraw maksimum smaku. Warsztaty były świetną okazją, by zgłębić te tajniki i opanować kilka nowych, a zarazem przydatnych kulinarnych umiejętności. Wszystkie dania zostały przygotowane od podstaw. Menu warsztatów zawierało ryby takie jak: pstrąg, dorsz, łosoś, tuńczyk oraz owoce morze jak krewetki czy mule.

 

Podczas warsztatów trwających cztery godziny lekcyjne, uczestnicy nabyli umiejętności w przygotowywaniu potraw z ryb i owoców morza, a także w filetowaniu pstrąga czy obieraniu krewetek. Można było również nauczyć się, jak przyrządzać makaron czy sosy majonezowe czyli naturalne dodatki, świetnie komponujące sie z morskimi smakami.

 

WARSZTATY Z RYB i OWOCÓW MORZA