W poniedziałek 19 marca 2018 r. uczniowie klasy 3EW i 3 Ki  wraz z panią Joanną Sierak odwiedzili targi cukiernicze w Katowicach. Impreza pod nazwą „Sweet Targi. Targi cukiernicze, Piekarskie i Lodziarskie” to największe wydarzenie branżowe w południowej Polsce. Targi są wspaniałą okazją do zapoznania się z nowościami branży cukierniczej.

Uczniowie oglądali prezentowane przez wystawców maszyny i urządzenia, opakowania, nowatorskie techniki zdobienia i wykończenia tortów, ciast i ciasteczek. Samodzielnie wykonywali babki kruche oraz formowali lody włoskie. Kosztowali również niespotykane dotąd smaki lodów, np.  buraczano – jabłkowe, kasztanowe, fiołkowe czy marchewkowe.

Na targach nie zabrakło także gwiazd znanych z telewizji. Swoim doświadczeniem podzielił się z młodzieżą Pan Kurt Scheller – znany krytyk kulinarny.

Hitem tegorocznych targów były lody barwione węglem. Uczniowie degustowali całkowicie czarne lody o smaku czarnego kokosa i czarnej wanilii.

 

Targi cukiernicze
« 1 z 2 »