W dniu 17 kwietnia 2018 roku uczennice klasy 3TG uczestniczyły w konferencji „Solarium a bezpieczeństwo i zdrowie człowieka”, zorganizowanej przez fundację Vitalny Kraków w ramach rekomendowania ochrony zdrowia.

Miejscem konferencji była Sala Obrad Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Pałacu Wielkopolskich. Zaproszeni prelegenci, którymi byli lekarze przybliżyli wpływ promieniowania UV emitowanego przez lampy solarne na dermatologiczne bezpieczeństwo skóry, a także zagrożenia związane z rozwojem czerniaka i innych nowotworów skóry omawiając rozpoznanie i leczenie. Poruszono również kwestie prawne i zadania Państwowej Inspekcji Sanitarnej dotyczące ochrony zdrowia przed następstwami korzystania z solarium.

Udział w konferencji pozwolił na poszerzenie wiedzy w tym zakresie.

 

Konferencja „Solarium a bezpieczeństwo i zdrowie człowieka”