Już po raz szósty w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego im. św. Maksymiliana Marii Kolbego odbył się szkolny konkurs „Wielkanoc po krakowsku”.

Wielkanoc dla chrześcijan to święto triumfu życia nad śmiercią, dobra nad złem. To zwycięstwo odradzającego się życia, powitanie wiosny, a wraz z nią nadziei na szczęście, zdrowie i pomyślność. Wielkanocnym świętom towarzyszy tradycyjna symbolika odradzającego się życia: zieleń młodych gałązek, palmy, pisanki, charakterystyczne formy i zdobienia potraw.

Gdzie jak gdzie, ale w tutejszym Zespole Szkół, kształcącym cukierników, piekarzy, wędliniarzy i technologów żywności, tradycja kuchni wielkanocnej jest żywa, wciąż kultywowana i wzbogacana. Tegoroczny konkurs został przeprowadzony według zmienionej formuły, a mianowicie uczestnicy podjęli indywidualną rywalizację między sobą. Innym urozmaiceniem konkurencji było zaproszenie uczniów z Węgier i Hiszpanii, odbywających staż zawodowy pod auspicjami naszej szkoły.

Zadaniem  „zawodników” było wykonanie potrawy lub wypieku wielkanocnego. Konkurs dla kelnerów obejmował kunsztowne, stosowne do okoliczności nakrycie stołu.      Kategorie zmagań konkursowych to:

wystawa wyrobów piekarskich;

wystawa wyrobów wędliniarskich;

wyrobów cukierniczych;

prezentacja wyrobów garmażeryjnych;

Uroczystości konkursowe zaszczycili znakomici goście, a także przedstawiciel władz kościelnych – ks. Jacek Ozdoba. Szczególnie miłymi gośćmi byli przedstawiciele pracodawców naszych uczniów. Impreza byłaby trudna do przeprowadzenia, gdyby nie pomoc i opieka sponsorów:

Auchan Bronowice;

Przetwórstwo Mięsne Płatek sp. j.;

Wyrób Wędlin Lisieckich Barbara Czekaj;

Spółdzielnia Handlowa „Jubilat”;

Świat Platerów z ul. Grodzkiej w Krakowie;

Hotel NOVOTEL City West;

Polskie Zakłady Zbożowe w Krakowie;

Pieczywo Adamski;

Stowarzyszenie Pomocy Szkole;

Gastro – Pack – Michał Henzel;

Wydawnictwo M Sp. Kraków;

Savpol;

Krakowska Kongregacja Kupiecka;

„Wielkanoc po krakowsku” to konkurs na stałe zakorzeniony w świadomości uczniów i tradycji Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Krakowie. 21 dzień marca, Święto Wiosny, data symboliczna to swoisty wstęp do tak ważnych społecznie,  rodzinnych świąt Wielkiej Nocy. Dzielimy się wzajemnie życzliwością, dobrą emocją i nieustającą nadzieją.

 

Wielkanoc po krakowsku 2018
« 1 z 8 »